You are here

Teams Submitting Applications

To date, the following teams have submitted applications:

10U STARTING STARS DIVISION
1. Ohio Wolfpack 07
2. MOV Pride 07
3. Team PA Lucia 07
4. Finesse Fastpitch Hoverman 07
5. Ohio Ice Black 07
6. Motor City Madness Hool 07
7. Explosive Fastpitch Black 07
8. Ohio Stingrays Mickey 08
9. Ohio Stingrays Back 07

12U RISING STARS DIVISION
1.   West Virginia Dusters Elite 05
2.   Ohio Ice White 06
3.   FAST Wizards Frenzy Elite 06
4.   Ohio Lightning Redford 05
5.   Ohio USSSA Pride Platinum 05
6.   Pittsburgh Spirit Gold Interthal 05
7.   Outlaws Futures OH Gerring 06
8.   Ohio Ice Blue 05
9.   Pittsburgh Predators Moran 05
10. Finesse Fastpitch Henegar 05
11. Ohio Hawks Gold Harbold 05
12. Finesse Fastpitch Skiba 06
13. Ohio Storm Jones 06
14. Ohio Wolfpack Jannelli 06
15. Michigan Batbusters Maloney 05
16. Outlaws Futures OH Johnson 05
17. Ohio Lady Lasers Blue 05
18. FAST Wizards Elite Eisenbrandt 05
19. Ohio Stingrays Talbot 06
20. Ohio Stingrays McDaniel 05

14U FUTURES DIVISION
1.   Turnin2 Radinski 04
2.   Indiana Shockwaves Burton 04
3.   Diamond Chix Tucker 04
4.   Indiana Primetime Softball 04
5.   Heart of Ohio Glory 04
6.   Outlaws Futures PA Rapp 04
7.   Indiana Fusion Elite 04
8.   Outlaws Futures WV Wolfe 04
9.   Pittsburgh Power Elite 04
10. Ohio Wolfpack Hysong 04
11. Miami Valley Xpress Red 04
12. Ohio Starz Thomas 04
13. Louisville Stunners Stucker 04
14. Ohio Stingrays Rheaume 04

14U PREMIER DIVISION
1.   Cincy DOOM Gold 03
2.   Crush Fastpitch 03
3.   Team PA Larcinese 03
4.   Ohio Bulldawgs Elite 03
5.   Ohio USSSA Pride White 03
6.   Sox Fossey 03
7.   Turnin2 Stock 03
8.   Intensity Midwest Ganeff 03
9.   Ohio Lady Lasers Gold 03
10. Pittsburgh Lady Roadrunners Futures 03
11. MOV Pride Premier 03
12. Ohio Warriors Sheely 03
13. Michigan Bulldogs Nemitz 03
14. Team Ohio Gray 03
15. Ohio Stingrays Pope 03

16U PREMIER DIVISION
1.   California Cruisers Garcia 01
2.   Indiana Mafia Cox 02
3.   Michiana Lady Scrappers Smith 02
4.   Indiana Prospects Benefiel 01
5.   Ohio Emeralds 01
6.   Thunder Elite Premier 01
7.   Indiana Magic Peckinpaugh 02
8.   Team Ky ASA Gold 01
9.   Indy Crush Premier 01
10. Michigan Batbusters Alessandrini 02
11. Ohio Classics 02
12. Turnin2 Pizzo 02
13. Finesse Fastpitch Kilburn 02
14. Pittsburgh Lady Roadrunners Elite 01
15. Outlaws Premier PA Hoffner 02
16. Indiana Shockwaves Perry 02
17. Turnin2 Pezz 01
18. Team PA Sroka 01
19. Intensity Midwest Rothrock 02
20. Bulls Sox Academy CW 02
21. Compuware Smigiel 01
22. TC Futures 2020 01
23. The Ohio Express 02
24. Indiana Gators Coleman 02
25. Pittsburgh Predators Gold 01
26. Motor City Hit Dogs 01
27. Motor City Madness Schmidt 02
28. Firecrackers OH Brown 02
29. Sluggers Fastpitch Ohio 01
30. Erie Frost Akadema 01
31. 2SP Fastpitch 01
32. Finesse Fastpitch Skapyak 02
33. Ohio Hawks Gold Lenos 01
34. Ohio Storm Fiorilli 02
35. Team Ohio Scarlet 01
36. Indiana Shockwaves Moore 02
37. Ohio Hawks Wagner 01
38  Bulls Sox Academy EG 01
39. Akron Racers Elite 01
40. Ohio Stingrays Thompson 02
41. Ohio Stingrays Mattix 01

18U PREMIER DIVISION
1.   So Cal Primus
2.   Team PA Hall
3.   Indy Edge 00
4.   Indy Dreams Gold Lewis
5.   Firecrackers PA Stoner
6.   Ohio Wolfpack Mertes
7.   Lady Titans
8.   Ohio Emeralds 00
9.   Thunder Elite Premier
10. Victory USA
11. Buckeye Heat McCleary
12. DeMarini Diamond Squad
13. Delaware Cobras Gold
14. Ohio Hawks Gold Lenos
15. Newtown Rock Elite
16. Ohio Stingrays Marcum
17. Ohio Stingrays Griffin

Tournament Information: 
Softball Softball